Ka-Band Anten Teknolojisi2017-06-07T02:30:17+00:00
Kaband Anten Teknolojisi

Ka-Band Uydu Anteni Nedir?

Uydu antenlerinin çalışma prensibi uzun zamandır aşina olunan televizyon yayınlarının alınmasını sağlayan çanak antenlere benzer bir internet anteni mantığındadır. Ozellikle televizyon icin alici ozellikteki uydu antenleri binalarin catilarina sabitlenirken, canli yayin araci gezer halde oldugundan her seferinde uyduyu bulup eslestirmek problem olabilmektedir ve Pelinsan Elektronik olarak bu konuda kendi markamiz ve uretimimiz olan PCOM Ka-Band Otomatik Anten ile sizlere cozum sunmaktayiz.

PCOm Ka-Band Antenleri hakkinda detayli bilgi almak icin;  

Ka-Band GPS’li Otomatik Anten

Ka-Band Uydu Teknolojisi

Ka band uyduları; daha önce yaygın olarak kullanılan C ve Ku bantlı uydulardan daha yüksek frekans olan,  26,5  GHz. ila 40 GHz. frekans aralığında çalışmaktadırlar. Aynı zamanda Ka bantlı uydular girişim olmadan mevcut C ve Ku bantlı uydularla beraber konumlandırılarak işlem kapasitesi artırılabiliyor.

20 Mbps’a kadar bit hızlarında haberleşme sağlayan yüksek frekanslar;  birçok yerde hem kalite, hemde fiat olarak sabit geniş bantlı internet hizmetleriyle rekabet edebilmektedir. Yüksek frekanslar belli bir performans seviyesi için alıcı çanak antenin boyutunun da küçültülmesini de sağlıyor. 1.2m çaplı bir Ku sisteme eşit iletim kapasitesi sunan 65cm çaplı bir Ka sistemi, yerde büyük tasarruf sağlarken görüntü kirliliğini de azaltıyor.

Uydu interneti; evinizin, iş yerinizin nerede olduğunu gözetmeksizin her noktadan kesintisiz bağlantı hizmetini sizlere sunmaktadır. Ekvator’dan 36.000 km yukarıda sabit bir yörüngede bulunan uydu aracılığı ile bilgiler Network Operasyon Merkezi (NOM) denilen tek bir yere iletilir. Tüm iletişim NOM üzerinden sağlanır. Kullanıcı tarafından bakıldığında; uydu aracılığı ile internet kullanımı, karasal olarak kullanılan internet akışından çok farklı değildir. İnternetiniz aynı şekilde fakat telefonunuzun bile çekmediği alanlarda size hızlı ve kesintisiz aynı zamanda kolay bir kullanım sunacak şekilde iletilir. Atmosfer yörüngesinde bulunan ve bağlantınızın iletimini sağlayacak uydu ile binanıza monte edilmiş çanak, internet anteni görevini üstlenmiştir.

Detayli bilgi icin http://kaband.com.tr sitemizi inceleyebilirsiniz.